❗Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy patriotycznej o Romanie Dmowskim ????????

❓ Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej? Ten konkurs jest skierowany właśnie do Ciebie – dokonaj interpretacji cytatu zawartego na plakacie w formie eseju, filmu lub pracy plastycznej dotyczącej Dmowskiego. Organizatorzy czekają na Twoją pracę do 2 lutego, a do zdobycia są wartościowe nagrody ????????

????????Polega on na napisaniu eseju na podany temat lub stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką lub krótkiego filmu. Wskazana kwestia niesie za sobą głęboką myśl Dmowskiego, którą pragnął swoim rodakom zaszczepić, dotyczącą określenia narodu jako wspólnoty wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania i inne uwarunkowania, pracujących na rzecz swojej ojczyzny.
✅ESEJ
nt. ROMAN DMOWSKI – IDEA WSZECHPOLSKA na podstawie cytatu:
????????„Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.”
lub
✅PRACA PLASTYCZNA zawiązana z postacią R. Dmowskiego lub tematem przewodnim
lub
✅FILM (krótka forma do 3 min) zawiązany z postacią R. Dmowskiego lub tematem przewodnim
❗️Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Podpisane prace prosimy wysyłać do 02 lutego 2024 r.:

  • elektronicznie w formacie pdf/jpg/mp4 za pośrednictwem formularza internetowego poprzez stronę: www.obowiazekpolski.pl/zgloszenia-uczestnikow
    oraz
  • pocztą na adres: Fundacja Obowiązek Polski,
    ul. Jurowiecka 56, 15-101 Białystok (dotyczy tylko prac plastycznych),
    ❗️Nagrody:
    Laureaci otrzymają prestiżowe nagrody, m. in. laptopy, tablety, książki i wiele innych atrakcyjnych upominków. Nauczyciele oraz szkoły również zostaną wyróżnione i nagrodzone. Wszyscy zostaną zaproszeni na uroczystą i prestiżową Galę do Białegostoku oraz Drozdowa.