Młodzież Wszechpolska domaga się zerwania współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a stowarzyszeniem ,,Nigdy Więcej”!

Jako działacze Młodzieży Wszechpolskiej, tak jak wielu Polaków jesteśmy oburzeni postępowaniem stowarzyszenia ,,Nigdy Więcej”, które stara się wymusić na władzach UEFA, by te nie dopuściły polskiego arbitra, Szymona Marciniaka do pełnienia funkcji sędziego w finałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Jedynym powodem, dla którego skrajnie lewicowe stowarzyszenie ,,Nigdy Więcej” postanowiło zaszkodzić Polakowi, jest fakt, iż wystąpił on na konferencji biznesowej ,,Everest”. Celem konferencji było zgromadzenie ekspertów w danych dziedzinach, którzy mieli podzielić się swoim doświadczeniem ze słuchaczami. Spotkanie było organizowane przez prawicowego polityka i przedsiębiorcę – Sławomira Mentzena, co stanowiło jedyny powód, by rozpocząć kampanię nienawiści skierowaną przeciwko sędziemu Szymonowi Marciniakowi. Celem ,,Nigdy Więcej” było zasianie terroru światopoglądowego mającego na celu wykluczenie poza margines debaty publicznej osoby o prawicowych poglądach poprzez zbudowanie społecznego przekonania, że kontakty z takimi ludźmi mogą skończyć się reperkusjami.

Stowarzyszenie ,,Nigdy Więcej” wysłało do UEFA oświadczenie mające na celu zburzenie reputacji polskiego arbitra i zablokowanie jego występu podczas finału Ligi Mistrzów. Jest to przykład stosowania terroru światopoglądowego. Niedopuszczalne jest, by skrajnie lewicowe stowarzyszenia mogły niszczyć dorobki życiowe ludziom tylko dlatego, że ci pokazali się publicznie z prawicowym politykiem, z którym lewicowcom nie po drodze. Tego typu wydarzenia nie powinny mieć miejsca w państwie, które deklaruje gwarancje wolności obywatelskiej.

Działania ,,Nigdy Więcej” szkodzą też bezpośrednio polskiemu sportowi. Władze UEFA odniosły się do tej sprawy ,,domagając się pilnych wyjaśnień”. Stawia to pod znakiem zapytania występ Polaka w finale Ligi Mistrzów, który byłby wielkim wydarzeniem dla polskiej piłki nożnej. Nadgorliwość i nietolerancja światopoglądowa skrajnej lewicy może jednak zniszczyć nam wszystkim to widowisko.

Mimo to Polski Związek Piłki Nożnej przez lata współpracował ze skrajnie ideologicznym i antysportowym stowarzyszeniem ,,Nigdy Więcej”. Domagamy się, by dla dobra polskiego sportu oraz obrony wolności sumienia w naszym kraju PZPN zerwał jakąkolwiek współpracę ze skompromitowanym stowarzyszeniem ,,Nigdy Więcej”.