Od kilku tygodni grupa dezerterów z wojska ukraińskiego bawi się w chuligankę na ulicach Poznania, regularnie bijąc ludzi gromadzących się nad Wartą. W odpowiedzi na niebezpieczeństwo w Poznaniu zostały zorganizowane patrole uliczne, mające na celu ochronę zwykłych ludzi przed zwyrodnialcami.

Swoimi wyczynami, jak i posiadanym sprzętem młodzi Ukraińcy chwalą się na swoim Instagramie. Pycha zadziałała na ich niekorzyść, dzięki której to razem z kibicami Lecha Poznań udało nam się zlokalizować patologiczną grupę.

Patologia znalazła swoich obrońców w poznańskiej Gazecie Wyborczej, która to wykorzystała sytuacje do budowy swojej propagandy o rzekomych prześladowaniach Ukraińców w Polsce. Jak widać polskie dziennikarstwo trzyma się dobrze, skoro rzuca się Rejtanem w obronie chuliganów.

Mamy ogromną nadzieję, że naród ukraiński zacznie doceniać zaangażowanie Polaków w pomoc walczącej Ukrainie. Bo niestety sytuacja z Poznania pokazuje nam, że wśród uchodźców znajdują się elementy niebezpieczne dla naszego społeczeństwa.