„100 litrów krwi na 100-lecie Młodzieży Wszechpolskiej” to akcja, której celem jest upamiętnienie setnej rocznicy powstania największej polskiej organizacji młodzieżowej, działającej od 1922 roku. Właśnie w 2022 roku wspominamy powołanie Związku Akademickiego Młodzieży Wszechpolskiej – organizacji, która na przestrzeni lat zapisała się na kartach historii dzięki zasłużonym działaczom z czasów międzywojennych, ale również z okresu konspiracji i walk partyzanckich. ?

Z tej okazji chcemy osiągnąć dwa symboliczne cele:
? oddanie 100 litrów krwi,
? łącznie 1922 donacje.

Dlaczego chcemy oddawać krew❓?Ilość krwi musi być na bieżąco uzupełniana i często słyszymy o jej brakach. Podczas jednej donacji pobiera się jedną jednostkę krwi (450ml). Szpitale każdego dnia wykonują setki planowych zabiegów oraz skomplikowanych operacji, które wymagają zabezpieczenia dużych ilości tego najcenniejszego „surowca”. Średnio 1 na 10 osób leczonych w szpitalu potrzebuje krwi. Przy operacjach serca zużywa się ok. 6 jednostek, podczas operacji z udziałem ofiar wypadków komunikacyjnych ok. 10 jednostek, natomiast przy przeszczepie wątroby – ok. 20 jednostek krwi.

?Oddając krew chcemy w symboliczny sposób uczcić pamięć działaczy, którzy oddali życie za Ojczyznę. Dziś nie wymaga się od nas takiego bohaterstwa. Mimo to każdy z nas może zostać bezimiennym bohaterem i pomóc komuś, kto uległ wypadkowi lub potrzebuje zabiegu. W ten sposób, w myśl codziennie praktykowanej miłości do Ojczyzny i narodu, możemy wesprzeć siebie nawzajem. Czołem Wielkiej Polsce❗??
_____________________________
Zdjęcia dokumentujące donację (zaświadczenie i zdjęcie z donacji) prosimy wysyłać na adres:
[email protected]

W treści meila wpisujac:

1. Zapoznałem się z Klauzulą Informacyjną, dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska, zwłaszcza na potrzeby realizacji akcji,
2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska do komunikacji elektronicznej, w szczególności na potrzeby informowania o naszych działaniach, inicjatywach, w celach marketingowych i fundraisingowych.
3. Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku (nadesłanego zdjęcia) na potrzeby działań marketingowych i promocyjnych akcji krwiodawstwa, dla celów marketingowych Administratora, w szczególności w social mediach, poświęconych Akcji krwiodawstwa.