1 marca przypada rocznica mordu na IV Zarządzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to dzień, w którym wspominamy ofiarę wojowników o wolność Polski spod sowieckiego reżimu.

Kiedy wszystkie państwa w 45. świętowały zwycięstwo, dla Polski koniec wojny oznaczał drugą okupację. Żołnierze Wyklęci nie złożyli broni i dzielnie stawiali opór sowieckiemu wrogowi, tak samo, jak przeciwstawiali się wcześniej niemieckiemu.

Narodowe Siły Zbrojne, Narodowa Organizacja Wojskowa, Związek Jaszczurczy czy Narodowe Zjednoczenie Wojskowe – to tylko parę z organizacji partyzanckich, które prowadziły antykomunistyczne powstanie w latach 1944-1963.

Jako Młodzież Wszechpolska uczciliśmy pamięć naszych bohaterów w miastach i miejscowościach w całej Polsce.
Wydarzeniem centralnym był zorganizowany w Warszawie wspólnie z Ruchem Narodowym, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Stowarzyszeniem Marsz Zwycięstwa – Apel Pamięci. Uczestniczyliśmy także w Marszach Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, Rzeszowie, Gdańsku, Gdyni oraz Białymstoku. A między innymi w Puławach, Radomiu, Ostrołęce, Wrocławiu, Krakowie i Bielsku-Białej złożyliśmy wieńce, zapaliliśmy znicze i braliśmy udział
w lokalnych obchodach.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!