Home / NASZE AKCJE / Szkoły Kwartalne

Szkoły Kwartalne

Zapraszamy na szkołę wiosenną w okolicach Poznania! W dniach 4-7 czerwca odbędzie się kolejna szkoła kwartalna Młodzieży Wszechpolskiej – tym razem w Stanicy Leśnej. 

Szkoła kwartalna to wspaniała intelektualna przygoda w duchu myśli “Bóg, Honor, Ojczyzna!”. Jeśli te hasła nie są Ci obce, to musisz tam być z nami.

Szkoła rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 15:00.
Wśród prelegentów m.in. Sylwester Chruszcz, dr Marian Szołucha, wiceprezes Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak, oraz wielu innych. Poza wykładami odbędą się warsztaty medialne oraz ze sztuki debatowania. Planowana jest również część integracyjno-rozrywkowa.
Zakończenie szkoły planowane jest 7 czerwca o godzinie 18:00.

Mamy do swojej dyspozycji 4 domki (toaleta, prysznic, umywalka), w których jest 17 miejsc.
Cena: za 3 noclegi w domku + 3 obiady (bigos lub zupa 0,5l) – 130zł/osoby
Osoby, które chcą spać w domku mają czas do 1.05 (pierwszy maj) z wpłatą pieniędzy.

Namiot:
Tutaj nie ma ograniczeń ilościowych.
Cena: za 3 noclegi pod namiotem + 3 obiady (bigos lub zupa 0,5l) – 100zł/osoby
Termin wpłat do 15.05 (piętnasty maj)

Jest możliwość wypożyczenia kajaków.
Serdecznie zapraszamy! https://www.facebook.com/mwpoznan

 


Idea Szkoły Kwartalnej

Szkoły kwartalne Młodzieży Wszechpolskiej to kilkudniowe formacyjne spotkania wyselekcjonowanej grupy osób zainteresowanych tematyką przyszłości i rozwoju Polski oraz idei narodowej. Głównym celem szkoły jest umożliwienie młodym ludziom wysłuchania szeregu interesujących wykładów, wzięcia udziału w dyskusjach o polityce, historii, gospodarce czy społeczeństwie. Aby przywrócić ruchowi narodowemu należne mu miejsce w życiu politycznym Polski, potrzeba prowadzonej z pasją i konsekwencją pracy ideowej i wychowawczej z młodym pokoleniem. Chcemy aby Szkoła Zimowa MW przyczyniła się do wzrostu świadomości polski obowiązków oraz była okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych przyszłym liderom środowisk prawicy narodowej.

Kto może wziąć udział w szkole kwartalnej?

Wszystkie młode osoby w wieku 16-29, przywiązane do wartości tradycyjnych i narodowych, niezależnie od przynależności organizacyjnej i politycznej. Jest to doskonała okazja do spotkania się w gronie młodych i ambitnych osób z całej Polski zainteresowanych ideą narodową.