Home / NASZE AKCJE

NASZE AKCJE

Działalność MW to obok co tygodnowych spotkań formacyjnych z ciekawymi referatami i dyskusjami to także

1. Marsz Tradycji i Kultury

Organizowany w Krakowie i Warszawie, w odpowiedzi na agresywną propagandę środowisk homoseksualnych i ich atak na tradycyjne wartości MW organizuje demonstracje (pikiety lub marsze) w obronie normalne rodziny i wartości katolickich.

2. Polska flaga w polskim domu

Dwa razy w roku MW w całym kraju organizuje akcje sprzedaży flag narodowych pod kościołami. Zachęcamy wszystkich Polaków do wywieszenia flagi w święta narodowe, w związku z problemami w kupnie biało-czerwonej flagi, zdecydowaliśmy się sami je produkować i sprzedawać. Zyski ze sprzedaży przekazywane są na cele charytatywne.

3. Kupuj Polskie

Inicjując przedsięwzięcie “Kupuj polskie ” mamy nadzieję, że przyczyni się do zwiększenia świadomości konsumenckiej. Inicjatywa “Kupuj polskie” ma na celu uświadomić polskim klientom korzyści płynące z kupowania polskich towarów.

Przeciętny klient nie dostrzega związku miedzy tym, co kupuje a swą sytuacja materialna oraz kondycja gospodarki całego kraju. Dlatego codziennie podejmowane małe decyzje konsumenckie mają wielkie znaczenie gospodarcze.

Kampania ta nie ma na celu skłaniać na siłę do kupowania krajowych towarów. Lecz zastanowienia się, który produkt wybrać, jeśli mają one zbliżone ceny, oraz posiadają podobną jakość – to wybierz polski!

www.kupujpolskie.pl

4. Marsz Niepodległości

11 listopada spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu – zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę.

Więcej informacji na niepodlegli.net

5. Pomocna dłoń

Akcja pomocy studentom pierwszego roku w pokonywaniu trudności związanych z rozpoczęciem studiów.

6. Obozy szkoleniowe

MW organizuje rocznie kilkanaście obozów szkoleniowych i szkoleniowo-rekreacyjnych w trakcie których odbywają się

  • wykłady na tematy historyczne i społeczno-polityczne
  • spotkania z przedwojennymi działaczami Ruchu Narodowego i innymi zaproszonymi gośćmi.
  • zawody sportowe
  • koncerty
  • zwiedzanie zabytków
  • msze święte i pielgrzymki

7. MW w internecie

Koniecznie odwiedź poniższe strony

www.mw.org.pl

www.ws.mw.org.pl

www.dolacz.mw.org.pl

www.facebook.com/Wszechpolacy

8. Wszechpolak

Oficjalne czasopismo MW, którego pierwszy numer ukazał się w 1937 r. Podejmuje tematykę historyczną, polityczną, ekonomiczną i społeczno – kulturową. Piszą w nim działacze, sympatycy MW oraz zaprzyjaźnieni z nami dziłącze społeczni i wykładowcy akademiccy. Wszechpolak to gazeta bez wątpienia godna polecenia nie tylko działaczom i sympatykom naszego obozu. Każdy, kto dostrzega miałkość i pustkę idei, które proponuje współczesny świat pop-kultury i liberalizmu obyczajowego oraz zainteresowany jest innym spojrzeniem na kwestie ustrojowe, problemy historyczne, czy kulturalne powinien sięgnąć po Wszechpolaka.