Home / Kim jesteśmy? / Nasza Idea

Nasza Idea

Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 r. Skupiła najbardziej dynamiczne młode osoby, głownie studentów. Prezesem organizacji został Roman Dmowski – jeden z najwybitniejszych mężów stanu.

Podczas II wojny światowej wszechpolacy stanęli w obronie Ojczyzny. Walczyliśmy z nazistowskim najeźdźcą i komunistycznym okupantem. Przedwojenny prezes MW zginął w obozie koncentracyjnym Auchwitz.

Chcemy odbudować potencjał Ruchu Narodowego. Wierzymy, że wkrótce my, nowe pokolenie, będziemy nadawać ton życiu w naszym kraju. Działamy aktywnie w całej Polsce. Nie kierujemy się chęcią zysku. Łączymy tradycyjne wartości z nowoczesnym patriotyzmem. Tworzymy ciekawą alternatywę dla bezczynności. Miarą wszechpolaka jest aktywność.

Wyznaczamy szeroki katalog obowiązków względem Narodu i Ojczyzny. Prowadzimy ożywioną pracę formacyjną na cotygodniowych spotkaniach, podczas akcji bezpośrednich, w czasie obozów szkoleniowych i rekreacyjnych.

Przed unijnym referendum informowaliśmy o niekorzystnych aspektach integracji. Sprzeciwiamy się dalszej biurokratyzacji UE. Bierzemy udział w licznych debatach. Ostatnio zorganizowaliśmy w Berlinie pikietę przeciw zakłamującej historię wystawie Eriki Steinbach.

Stawiamy na edukacje i kulturę. Wydajemy własne pisma i książki, tworzymy serwisy internetowe, wspieramy zespoły muzyczne… Nasze poglądy stają się obecne w świadomości wielu Polaków.

Prowadzimy ekspansje w wirtualnej przestrzeni. Docieramy do młodych ludzi za pomocą naszych serwisów internetowych: