Home / Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Młodzież Wszechpolska jest stowarzyszeniem społeczno-wychowawczym skupiającym młodych ludzi, którym bliska jest miłość do ojczyzny i przywiązanie do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Naszym celem jest wychowanie członków w duchu wartości narodowych i katolickich, wykształcenie w nich pełni poczucia obowiązków patriotycznych tak by na każdym stanowisku starali się być pożyteczni Ojczyźnie.

TOŻSAMOŚĆ

Nie jesteśmy ludźmi z nikąd. Wszyscy jesteśmy członkami większej wspólnoty – Narodu. Jesteśmy Polakami, dla niektórych to banał a dla nas to prawda podstawowa. Podstawa naszej tożsamości.

 

ŚWIADOMOŚĆ

W XXI wieku mówią nam, że tożsamość narodowa to przeżytek, my jednak czujemy, że jest inaczej. Musimy mieć świadomośc tego kim jesteśmy i dokąd idziemy. Wtedy będziemy naprawdę wolni.

 

FORMACJA

Pojedyncze jednostki nic nie znaczą. Człowiek naturalnie łączy się w grupy z ludźmi, którzy mają podobny cel. Młodzież Wszechpolska jest stowarzyszeniem dla młodych ludzi świadomych swej tożsamosci. Przez pracę u podstaw dążymy do tego by nasze pokolenie pozostało wierne temu, co wyznawali nasi ojcowie.

 

DOŁĄCZ DO NAS!