Home / Lubuskie / Zabłocie: Msza Święta w intencji Romana Dmowskiego w 82. rocznicę śmierci.

Zabłocie: Msza Święta w intencji Romana Dmowskiego w 82. rocznicę śmierci.

W niedzielę, siedemnastego stycznia o godzinie 10:00, w Zabłociu koło Jasienia miała miejsce Msza Święta w 82 rocznicę śmierci Romana Dmowskiego.

Roman Dmowski był ojcem Polskiej niepodległości, przewodził polskiej delegacji na konferencji pokojowej w Paryżu i to właśnie on, wraz z Ignacym Janem Paderewskim, złożył podpis w imieniu państwa Polskiego na traktacie wersalskim . Był głównym ideologiem Polskiej myśli narodowej, napisał takie dzieła jak “Myśli nowoczesnego Polaka”, “Niemcy, Rosja i kwestia polska” czy „Kościół, naród, państwo”. Założył wiele organizacji nacjonalistycznych m.in Związek Młodzieży Polskiej „Zet”, był też prezesem honorowym Młodzieży Wszechpolskiej. Dla młodych nacjonalistów jest niedoścignionym wzorem do naśladowania.

 Na Mszy Świętej obecni byli działacze z kół z Żar i Zielonej Góry. Podczas liturgii ksiądz proboszcz uroczyście przywitał delegacje MW, jak również w ciepłych słowach wypowiedział się o naszej organizacji.

Check Also

Zielona Góra: Piknik „Sport to zdrowie”

Pierwszego czerwca zielonogórscy Wszechpolacy razem ze stowarzyszeniem Rota Rzeczypospolitej zorganizowali piknik promujący sport wśród najmłodszych …