Home / Pomorskie / Zjazd okręgu pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej 2020

Zjazd okręgu pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej 2020

Dnia 12 września pomorscy Wszechpolacy zebrali się w Gdańsku w celu podsumowania rocznej działalności, wyboru nowych władz oraz podziękowania działaczom starszym stażem za wieloletnią pracę na rzecz organizacji. Gościliśmy także koleżeństwo z Kujaw, Podlasia i Mazowsza.

Najważniejszym punktem zjazdu były przemówienia i “pożegnanie” (wszakże Wszechpolakiem jest się aż po grób) kolegów Michała Urbaniaka i Krzysztofa Szymańskiego. Podzielili się z nami doświadczeniami nabytymi w czasie wieloletniej działalności, ostrzegli przed błędami i zachęcili do odważnej pracy. Za wszystkie lata w MW serdecznie kolegom dziękujemy!

Następnie głos zabrała ustępująca kol. prezes Monika Trocka, która niestety z powodu kwarantanny musiała przemawiać przez skype. Po 2 latach za sterami pomorskiego statku przyszedł czas na zmianę kapitana. W ramach podziękowania za wspaniałe przywództwo wręczyliśmy koleżance obraz namalowany przez kol. Nelę.

Kolejnym wydarzeniem były wybory nowych władz pomorskiego MW. Serdecznie gratulujemy nowemu prezesowi – kol. Rafałowi, nowemu zarządowi oraz nowym prezesom kół: Gdyńskiego, Gdańskiego i Tczewskiego.

Po wszystkim udaliśmy się na wspólną wszechpolską integrację.

Check Also

Tczew: Upamiętniono Witolda Pileckiego

W 72 rocznicę śmierci Witolda Pileckiego lokalni patrioci i narodowcy zebrali się tego dnia na …