Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę ataku Niemiec na Polskę w 1939 r.
Home / Pomorskie / Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę ataku Niemiec na Polskę w 1939 r.

Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę ataku Niemiec na Polskę w 1939 r.

Jak co roku Młodzież Wszechpolska z Tczewa jest obecna o 4:34 przy Mostach Tczewskich. W miejscu, gdzie padły prawdopodobnie pierwsze bomby II Wojny Światowej. Oddali hołd tym, którzy jako jedni z pierwszych zerwali się do obrony Ojczyzny.
 
O tej godzinie niemieckie siły powietrzne rozpoczęły bombardowanie dworca, który mieścił się wówczas przy mostach. Zbombardowano też sam most oraz centrum miasta. Około godzinę później most, który był istotnym połączeniem Polski z Wolnym Miastem Gdańsk został wysadzony, aby opóźnić niemieckich agresorów.
 
Niestety Tczewianie ciągle nie mogą doczekać się godnego uczczenia tych wydarzeń w Tczewie, o tej godzinie. Urzędnicy miejscy wolą obchody w “wygodnych godzinach” południowych. Honorem lokalnych działaczy jest jednak być tu właśnie o 4:34. Dlatego Wszechpolacy z Tczewa apelują do władz miasta i mediów, aby też wreszcie pojawili się tutaj kiedy należy.

Check Also

Gdańsk: Wszechpolacy na Westerplatte

Jak każdego roku członkowie Młodzieży Wszechpolskiej przemaszerowali spod pomnika Obrońców Poczty Polskiej na Westerplatte oddając …