Home / Pomorskie / Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę zbombardowania Mostów Tczewskich podczas ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 r.

Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę zbombardowania Mostów Tczewskich podczas ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 r.

Jak co roku Młodzież Wszechpolska z Tczewa jest obecna o 4:34 przy Mostach Tczewskich. W miejscu, gdzie padły prawdopodobnie pierwsze bomby II Wojny Światowej. Oddali hołd tym, którzy jako jedni z pierwszych zerwali się do obrony Ojczyzny.
 
O tej godzinie niemieckie siły powietrzne rozpoczęły bombardowanie dworca, który mieścił się wówczas przy mostach. Zbombardowano też sam most oraz centrum miasta. Około godzinę później most, który był istotnym połączeniem Polski z Wolnym Miastem Gdańsk został wysadzony, aby opóźnić niemieckich agresorów.
 
Niestety Tczewianie ciągle nie mogą doczekać się godnego uczczenia tych wydarzeń w Tczewie, o tej godzinie. Urzędnicy miejscy wolą obchody w “wygodnych godzinach” południowych. Honorem lokalnych działaczy jest jednak być tu właśnie o 4:34. Dlatego Wszechpolacy z Tczewa apelują do władz miasta i mediów, aby też wreszcie pojawili się tutaj kiedy należy.

Check Also

Pomorze: Promocja oddawania krwi podczas pandemii

Wszechpolacy z Pomorza zachęcają do oddawania krwi podczas panującego pandemii koronawirusu.  Pandemia koronawirusa wcale nie …