Home / Opolskie / Opolskie: uroczystości upamiętniające żołnierzy “Bartka” 12.09.2020 r.

Opolskie: uroczystości upamiętniające żołnierzy “Bartka” 12.09.2020 r.

Wczoraj odbyły się uroczystości upamiętniające zbrodnie wysadzenia żołnierzy kapitana Henryka „Bartka” Flame w Starym Grodkowie. Jak co roku udajemy się liczną grupa na obchody pamięci, wyruszając o godzinie 10.00 z Opola. Na miejscu zgrupowaliśmy się z działaczami Ruchu Narodowego oraz razem udaliśmy się na tzw. Polanę Śmierci. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w imieniu poległych. Jako cały obóz narodowy stanowiliśmy najliczniejszą grupę. Po zakończonej mszy świętej przemówiło wiele osób, między innymi bliscy ofiar. Niestety podczas udzielania wywiadu przez żołnierzy „Bartka”, jeden z nas chciał udzielić wywiadu na tle barw naszych organizacji, jednakże telewizja publiczna nie wyraziła na to aprobaty, co też ukazuje stosunek telewizji publicznej wobec środowiska narodowego.

Trzeba pamiętać, iż Narodowe Siły Zbrojne wywodzą się z organizacji narodowych, dlatego powinno nastąpić przemówienie z tychże organizacji, które kiedyś stanowiły Stronnictwo Narodowe. Następnie zostały złożone wieńce upamiętniające oraz salwa honorowe, jakże tragiczną śmierć bohaterów NSZ. W tym momencie zakończyły się oficjalne obchody. Niestety przyszedł czas na powrót do Opola, gdzie przybyliśmy około godziny 17 cały wyjazd uważamy za udany!

Czołem Wielkiej Polsce

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …