Home / Lubelskie / Lublin: II Turniej piłkarski o Puchar im. Powstańców Warszawskich

Lublin: II Turniej piłkarski o Puchar im. Powstańców Warszawskich

1 sierpnia 2020 roku w Lublinie odbyła się druga edycja turnieju piłkarskiego o Puchar im. Powstańców Warszawskich. Celem turnieju jest upamiętnienie zrywu powstańczego z 1944 roku i przybliżenie wiedzy o powstaniu jak i biorących w nim udział powstańcach,
a szczególnie tych pochodzących lub obecnie mieszkających w Lublinie. Celem turnieju jest także kształtowanie postaw patriotycznych i aktywnego trybu życia.

W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn, rozegrano kilkanaście meczów. Zwycięzcą została drużyna Calcio Vazoni, która zdobyła tym samym drugi raz z rzędu Puchar im. Powstańców Warszawskich. 

Organizatorem głównym turnieju była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, kierowana przez byłego prezesa lubelskiego Koła MW. Wszechpolacy z Lublina wystąpili zarówno w roli organizatora jak i uczestnika turnieju, wystawiając drużynę piłkarską. 

Druga edycja turnieju cieszyła się podobnym zainteresowaniem jak pierwsza. Uczestnicy, łącząc aktywność sportową z upamiętnieniem powstańczego zrywu oddali hołd powstańcom warszawskim z 1944 roku. 

 

Check Also

Lublin: Działacze MW pomagają przy wnoszeniu broszur edukacyjnych.

Działacze lubelskiego Koła MW w czwartek 16 lipca wsparli Fundację im. Kazimierza Wielkiego pomagając przy …