Home / Wielkopolskie / Wyrzysk: Młodzież Wszechpolska obecna na obchodach 50 rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa.

Wyrzysk: Młodzież Wszechpolska obecna na obchodach 50 rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa.

W kalendarzu polskiego patrioty maj jest miesiącem obfitującym w wiele wydarzeń historycznych.

Dzisiaj Ruch Narodowy organizował obchody 50 rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa wielkiego polskiego bohatera, który był związany z naszym miastem. Jego ojciec prowadził tutaj stadninę koni, które służyły m.in. wojsku polskiemu. Złożyliśmy kwiaty i znicze pod obeliskiem generała. Przed złożeniem kwiatów i zniczy głos zabrała Pani burmistrz Bogusława Jagodzińska, która wspominała o życiu Generała na naszych ziemiach natomiast po złożeniu kwiatów przedstawiłem zebranym gościom krótki życiorys Generała Andersa.

Obecni byli radni miasta i gminy Wyrzysk, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska z panem Piotrem Holcem na czele, pani Magdalena Smełsz z MGOK w Wyrzysku oraz koleżeństwo z Ruchu Narodowego Piła.

Check Also

Poznań: 147. rocznica urodzin prof. Stanisława Kasznicy

Dzisiaj przypada 147. rocznica urodzin prof. Stanisława Kasznicy. Z tej okazji działacze naszego koła odwiedzili …