Home / Pomorskie / Tczew: Upamiętniono Witolda Pileckiego

Tczew: Upamiętniono Witolda Pileckiego

W 72 rocznicę śmierci Witolda Pileckiego lokalni patrioci i narodowcy zebrali się tego dnia na rondzie Żołnierzy Wyklętych w Tczewie, aby upamiętnić tego bohatera i skłonić przejeżdżających i przechodniów do refleksji na jego temat. 
 
W związku z trwającą pandemią organizacja jakiejkolwiek wiecu lub obchodów jest niemożliwa więc działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaprosili Tczewian do wspólnego złożenia zniczy na rondzie poświęconym tym, którzy po II Wojnie Światowej nie złożyli broni, aby walczyć z komunistycznym okupantem. Nad zniczami umieszczono, także kartkę z imieniem i nazwiskiem Rotmistrza.
 
Rotmistrz Witold Pilecki był żołnierzem o niesamowitej odwadze. Zgłosił się na ochotnika do niemieckiego obozu Auschwitz, by organizować tam ruch oporu. Nawet po wojnie pozostał niezłomny, za co władze PRL skazały go na karę śmierci, 25 maja 1948 roku.
 
“Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem” – Witold Pilecki

Check Also

Gdynia: Konferencja prasowa Wszechpolaków w związku z lewicowym wandalizmem

W piątek 5 lutego działacze gdyńskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali konferencję prasową, w związku z …