Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Łódź: Spotkanie z Kajetanem Rajskim
Home / Łódzkie / Łódź: Spotkanie z Kajetanem Rajskim

Łódź: Spotkanie z Kajetanem Rajskim

W miniony czwartek odbyło się spotkanie organizowane przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy z Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym kwartalnika „Wyklęci”, a także autorem wielu książek i publikacji na temat antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

Walka o pamięć i honor Żołnierzy Wyklętych – „Niezłomnych” trwa. Jest widoczna i dziś, gdyż jest to starcie stronnictw reprezentujących skrajnie różny światopogląd, inaczej postrzegających niepodległość, suwerenność narodów.

Mało dostrzegalnym aspektem walki podziemia niepodległościowego po roku 1944, mimo iż była ostatecznie przegrana, jest fakt iż pozwoliła na okrzepnięcie zdziesiątkowanego po II Wojnie Światowej Kościoła oraz ograniczyła plany nacjonalizacyjne ziemi rolnej. To z środowisk chłopskich wiernych tradycji i przywiązanych do ziemi Ojców wywodziła się ogromna rzesza z dziesiątków tysięcy walczących.

Redaktor Rajski opowiedział również o obecnych problemach z dotarciem do młodzieży szkolnej oraz zatrważającym brakiem wiedzy, bądź celowym fałszowaniem historii przez niektórych „edukatorów”.

Tym bardziej ważna jest pamięć i głoszenie prawdy o minionym okresie w sferze publicznej.

Zarówno przed jak i po spotkaniu można było się zapoznać z i zakupić w promocyjnej cenie publikacje oraz kolejne numery kwartalnika „Wyklęci” – polecamy.

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy w eMisjiTV nagranej przed naszym spotkaniem:

 

 

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …