Home / Pomorskie / Gdynia: Ulicami miasta przeszedł marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gdynia: Ulicami miasta przeszedł marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku, 1 marca setki patriotów, kibiców oraz nacjonalistów przemaszerowało ulicami Gdyni, by wspólnie oddać hołd bohaterom, jakimi byli Żołnierze Powstania Antykomunistycznego z lat 1944-1963, zwanych także Wyklętymi oraz Niezłomnymi.

Marsz w Gdyni przeszedł już po raz ósmy. Na marszu byli zarówno Wszechpolacy,  jak i kibice Arki Gdynia, działacze Ruchu Narodowego z prezesem Okręgu Pomorskiego RN i posłem do Sejmu RP z ramienia Konfederacji Michałem Urbaniakiem na czele, zwykli ludzie od dzieci po dorosłych i na starszych kończąc.

Uczestnicy marszu przeszli głównymi ulicami Gdyni, zwracając uwagę licznych przechodniów, którzy niekiedy włączali się po drodze do pochodu. Wznoszono hasła ku czci Niezłomnych, takie jak: ,,Zawsze w pamięci Żołnierze Wyklęci”, ,,Wieczna chwała dla Łupaszki”, czy ,,Armio Wyklęta Gdynia o was pamięta”.

Prowadzący marszu wspominali również, że ich celem nie jest jedynie wspominanie bohaterów, a kultywowanie ideałów, o które walczyli Żołnierze Wyklęci i życie zgodnie z ich treścią. Dlatego wśród wznoszonych haseł nie zabrakło też: ,,Bóg, honor i Ojczyzna”, ,,Naszym celem Wielka Polska”, czy ,,Wielka Polska Katolicka”.

Pochód zakończono na Skwerze Kościuszki, gdzie pod pomnikiem zostały złożone kwiaty.

Młodzież Wszechpolska miała przyjemność współorganizować ten marsz. Zorganizowano straż marszu, która zabezpieczała wydarzenie, a Wszechpolscy przedstawiciele byli również odpowiedzialni za prowadzenie pochodu i zarzucanie skandowanych haseł.

Check Also

Tczew: Obchody 101 rocznicy wyzwolenia Tczewa przez Błękitną Armię

W sobotę 30 stycznia działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Tczewa uczcili  101 rocznicę wyzwolenia miasta przez …