Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Bydgoszcz: marsz Żołnierzy Wyklętych
Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoszcz: marsz Żołnierzy Wyklętych

Bydgoszcz: marsz Żołnierzy Wyklętych

Z okazji narodowego dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy, współorganizowaliśmy wraz z Bydgoscy Patrioci 5 niedzielne obchody ku czci polskich bohaterów. Przed mszą świętą wysłuchaliśmy prelekcji poświęconej bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego. W tym roku szczególnie wspominaliśmy dwóch Niezłomnych, którzy byli patronami tegorocznych obchodów- byli to Jan Matysko oraz Wacław Łoziński. Msza tradycyjnie już, dzięki serdeczności i gościnności ojców Jezuitów, odbyła się kościele św. Andrzeja Boboli (przy Placu Kościeleckich). Wręczone zostały również pamiątkowe medale: nagrody im. Romualda Rajsa, za działalność na rzecz Żołnierzy Wyklętych. Wśród wyróżnionych znalazła się także nasza działaczka, z czego jesteśmy dumni i gratulujemy!

Po mszy uczestnicy przemaszerowali spokojnie przez ulice Bydgoszczy. Nie obyło się także bez drobnego incydentu w postaci karłowatej blokady przez tzw. obywateli rp, którzy jak nie mają żadengo szacunku dla polskich bohaterów. Po chwili zostali usunięci z trasy marszu. Marsz zakończył się na skwerze im. Leszka Białego, na którym na zakończenie odśpierwaliśmy hymn.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizacjom, którze przyczyniają się co rocznie do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnieży Wyklętych, a przede wszystkim głównym organizatorom, Bydgoscy Patrioci 5! W naszym obowiązku jest kultywować pamięć o Polskich bohaterach!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

 

Check Also

Bydgoszcz: zbiórka podpisów

Wczoraj bydgoscy działacze zbierali przy ul. Mostowej podpisy poparcia dla kandydatury kol Krzysztofa Bosaka w …