Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Toruń: walka o prawdę historyczną
Home / Kujawsko-Pomorskie / Toruń: walka o prawdę historyczną

Toruń: walka o prawdę historyczną

W ostatnich dniach politycy toruńskiego SLD aktywnie uczestniczą w rozgorzałej w mediach dyskusji na temat Armii Sowieckiej, rozpoczętej przez Włodzimierza Czarzastego. Powiedział on, że Polska została wyzwolona spod okupacji hitlerowskiej za cenę życia 700 000 żołnierzy rosyjskich.

Historia jednak pokazuje, że nie była to wolność, a nowa okupacja. Przechodząca przez Polskę Armia Czerwona, dokonywała szeregu zbrodni na mieszkańcach naszego kraju. Jej żołnierze mordowali, krzywdzili i grabili ludność cywilną, dopuszczając się szczególnie okrutnych czynów wobec kobiet i dzieci.

W związku z tym, zorganizowaliśmy happening, który miał przypomnieć członkom partii, jak naprawdę wyglądało “wyzwalanie” Polski. Przygotowaliśmy dla nich „Listy katyńskie”, zawierające spis osób zamordowanych przez rosyjskich żołnierzy w Katyniu oraz listę miejsc, w których żołnierze Armii Czerwonej dokonali zbrodni na ludności naszego kraju. Niestety, nie udało nam się zastać członków SLD ani w ich starej, ani w nowej siedzibie. Jednak zapewniamy, że przygotowane materiały im przekażemy.

 

Check Also

Bydgoszcz: zbiórka podpisów

Wczoraj bydgoscy działacze zbierali przy ul. Mostowej podpisy poparcia dla kandydatury kol Krzysztofa Bosaka w …