Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Bydgoszcz: rocznica urodzin "Burego"
Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoszcz: rocznica urodzin “Burego”

Bydgoszcz: rocznica urodzin “Burego”

W sobotę bydgoscy Wszechpolacy uczestniczyli we wspaniałym wydarzeniu. Tego dnia odbyły się w Bydgoszczy obchody 106.rocznicy urodziny kpt. Romualda “Burego” Rajsa zorganizowane przez Bydgoscy Patrioci 5. Po interesującym wykładzie, który miał miejsce w kościele przy Placu Kościeleckich, a dotyczył tej wybitnej Postaci przeprowadzonym przez Pana Michała Ostapiuka autora książki o BURYM, odbyło się wręczenie pamiątkowych medali kpt. Romualda Rajsa, którym i my, bydgoskie koło Młodzieży Wszechpolskiej, zostaliśmy uhonorowani, z czego jesteśmy dumni. Nagrodę odebraliśmy z rąk samego syna “Burego”, Pana dr.inż.Romualda Rajsa. Po Mszy Świętej, w której oprawę się zaangażowaliśmy, odbył się przemarsz z pochodniami na Plac Leszka Białego przy ulicy Markwarta, w którym udział wzięło blisko 200 osób. Warto tu zaznaczyć, że na marsz przyjechało wiele patriotycznych organizacji z różnych zakątków Polski (Pozdrowienia dla Wolscy Patrioci  ), a także Wszechpolacy z Młodzież Wszechpolska Ostrów WielkopolskiMłodzież Wszechpolska WyrzyskTczewscy Patrioci. Obecni byli także Narodowcy.net (zapraszamy do zapoznania się z ich relacją:
http://narodowcy.net/marsz-burego-w-bydgoszczy-zdjecia-wi…/… )
Nie obyło się bez prowokacji z udziałem Obywateli RP, którzy nieudolnie próbowali zakłócić marsz stając mu naprzeciw. Ku ich rozpaczy policja sprawnie usunęła prowokatorów z trasy.
Na końcu trasy uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, a po oficjalnym zakończeniu marszu każdy mógł posilić się “po partyzancku”, gdyż organizatorzy przygotowali kuchnię polową czyli między innymi grochówkę  Prócz ciepłego posiłku można było wsłuchać się w nastrojowe piosenki Andrzeja Kołakowskiego i Norberta ,,Smoły” Smolińskiego.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział. A przede wszystkim za odwagę, bo obecnie mówienie prawdy, zwłaszcza o historii, i to publicznie, nie należy do łatwych działań. CWP!

 


Check Also

Bydgoszcz: zbiórka podpisów

Wczoraj bydgoscy działacze zbierali przy ul. Mostowej podpisy poparcia dla kandydatury kol Krzysztofa Bosaka w …