Home / Podkarpackie / Rzeszów: Wieczorny spacer pamięci

Rzeszów: Wieczorny spacer pamięci

Zapal Znicz Zamiast Dyni
STOP gloryfikacji komunistycznych oprawców‼️

Wspólnie z Narodowym Rzeszowem ponownie przypomnieliśmy o polskich patriotach, którzy poświęcili swoje życie poświęcili dla Ojczyzny.

Po raz szósty z rzędu zorganizowaliśmy “Wieczorny Spacer Pamięci – Zapal Znicz Zamiast Dyni”. W zadumie i modlitwie, zapalono znicze przy pomniku Armii Krajowej, pod Krzyżem Ofiar Komunizmu, Zamku Lubomirskich, który w czasie okupacji i PRL był miejscem kaźni polskich patriotów, a także pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

W tym roku nasza akcja odbyła się w szczególnym kontekście. Wszystkie te miejsca łączy bowiem jedno. Przypominają o zniszczeniu, torturach, śmierci, którą spadły na nasz naród ze strony komunistycznych oprawców. Ciągle zadajemy sobie zatem pytanie, jak to możliwe, że obok pomników patriotów stoją pomniki gloryfikujące zbrodniarzy, którzy na swoich bagnetach przynieśli na polską ziemię ten nieludzki system
Jak to możliwe, że przy aprobacie, a nawet asyście najwyższych władza Rzeszowa składa się co roku kwiaty pod pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej?
Mówimy jasno. WON z tym haniebnym pomnikiem❗️

Podczas Wieczornego Spaceru Pamięci kolejny raz staraliśmy się zwrócić uwagę na role pamięci historycznej w pielęgnowaniu świadomości narodowej, stąd nasza wizyta w kilku znaczących miejscach na tożsamościowej mapie Rzeszowa:

1. Pomnik Tadeusza Kościuszki
2. Tablica poświęcona ofiarom zbrodni OUN i UPA
3. Pomnik Armii Krajowej
4. Krzyż Ofiar Komunizmu
5. Zamek Lubomirskich
6. Pomnik Żołnierzy Wyklętych

Check Also

Podkarpacie: Obóz Młodzieży Wszechpolskiej

W miniony weekend odbył się trzydniowy Letni Obóz Okręgu Podkarpackiego. Podczas tego obozu gościło u …