Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Opole: wykład "Tęczowa Zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce"
Home / Opolskie / Opole: wykład “Tęczowa Zaraza – antychrześcijańska rewolucja w Polsce”

Opole: wykład “Tęczowa Zaraza – antychrześcijańska rewolucja w Polsce”

 

5 listopada Młodzież Wszechpolska Okręgu Opolskiego wraz z klubem Polonia Christiana zorganizowała i brała udział w prelekcji połączonej z debatą. Spotkanie pt. “Tęczowa zaraza -antychrześcijańska rewolucja w Polsce” poprowadził redaktor portalu PCh24.pl Łukasz Karpiel. Treść wykładu poruszała bardzo ważną tematykę rewolucji obyczajowej, która nabiera tempa w naszym kraju przy bierności władz kościelnych i państwowych.

Organizacja wykładu napotkała na przeszkody ze strony ugrupowań LGBT. Jeszcze przed spotkaniem zrobiło się o nim głośno w mediach społecznościowych, gdzie „Tęczowe Opole” protestowało przeciwko szerzeniu homofobii i mowy nienawiści. Po ich interwencji odwołano salę zarezerwowaną przy Katedrze Opolskiej, a następnie w jednej z opolskich restauracji. Wykład mimo to odbył się, dzięki przychylności bliskich nam ugrupowań. Goście nie mieścili się w salce. Część z nich stała na korytarzu i wsłuchiwała się w wykład red. Karpiela. Nasze spotkanie zaszczycił incognito redaktor Gazety Wyborczej. Nie wytrzymał jednak do końca.

Jak widać potrzeba odwagi, aby udostępnić miejsce na spotkanie o takiej tematyce, a nie długo zapewne żeby w ogóle na nie przyjść. Kolejne prelekcje już niebawem.

 

 

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy obchodzili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

Wszechpolacy z Gniezna uczestniczyli dziś w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.   Powstanie Warszawskie oficjalnie …