Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Bydgoszcz zapala znicze Bohaterom
Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoszcz zapala znicze Bohaterom

Bydgoszcz zapala znicze Bohaterom

W czwartek (31.10.2019 r.) odbyła się kolejna edycja akcji Zapal znicz Bohaterom. W ramach niej bydgoscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej udali się na cmentarz przy ul. Kcyńskiej, gdzie znajduje się ściana pamięci poświęcona polskim bohaterom podziemia antykomunistycznego – Żołnierzom Wyklętym. Na miejscu Wszechpolacy uczcili ich pamięć poprzez złożenie wieńca, zapalenie zniczy oraz modlitwę.

Oprócz tego rozdawaliśmy znicze osobom odwiedzającym cmentarz, aby każdy z nich mógł zapalić światełko na grobie bohaterów. Przypominaliśmy w ten sposób, że odwiedzając cmentarze na początku listopada – jak również przez cały rok – poza bliskimi, warto pamiętać i poświęcić chwilę także tym, często zapomnianym, którzy oddali życie za naszą wolność.

Organizacja takich akcji wymaga środków finansowych, a wszystko to było możliwe dzięki naszym darczyńco- osobom, które wspomogły nas dokonując wpłaty w internetowej zrzutce. Każdemu z Was serdecznie dziękujemy i wierzymy, że wspólnie uda nam się powtórzyć te szczytne działania w przyszłym roku!

 

Check Also

Bydgoszcz: zbiórka podpisów

Wczoraj bydgoscy działacze zbierali przy ul. Mostowej podpisy poparcia dla kandydatury kol Krzysztofa Bosaka w …