Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoszcz zapala znicze Bohaterom

Bydgoszcz zapala znicze Bohaterom

W czwartek (31.10.2019 r.) odbyła się kolejna edycja akcji Zapal znicz Bohaterom. W ramach niej bydgoscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej udali się na cmentarz przy ul. Kcyńskiej, gdzie znajduje się ściana pamięci poświęcona polskim bohaterom podziemia antykomunistycznego – Żołnierzom Wyklętym. Na miejscu Wszechpolacy uczcili ich pamięć poprzez złożenie wieńca, zapalenie zniczy oraz modlitwę.

Oprócz tego rozdawaliśmy znicze osobom odwiedzającym cmentarz, aby każdy z nich mógł zapalić światełko na grobie bohaterów. Przypominaliśmy w ten sposób, że odwiedzając cmentarze na początku listopada – jak również przez cały rok – poza bliskimi, warto pamiętać i poświęcić chwilę także tym, często zapomnianym, którzy oddali życie za naszą wolność.

Organizacja takich akcji wymaga środków finansowych, a wszystko to było możliwe dzięki naszym darczyńco- osobom, które wspomogły nas dokonując wpłaty w internetowej zrzutce. Każdemu z Was serdecznie dziękujemy i wierzymy, że wspólnie uda nam się powtórzyć te szczytne działania w przyszłym roku!

 

Check Also

Toruń: Publiczny Różaniec w lutym

15 lutego, jak co miesiąc, w centrum Torunia odbył się publiczny różaniec w intencji naszej …