Home / Wielkopolskie / Poznań: Zjazd Okręgu Wielkopolskiego w Poznaniu

Poznań: Zjazd Okręgu Wielkopolskiego w Poznaniu

W sobotę 19 października 2019 w Poznaniu odbył się Zjazd Okręgu Wielkopolskiego Młodzieży Wszechpolskiej. Wydarzenie zgromadziło blisko stu uczestników, w tym Wszechpolaków z Poznania, Kalisza, Wolsztyna, Konina, Wyrzyska, Gniezna, a także gości z innych Okręgów.

Zjazd rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą, po której odbyła się część główna Zjazdu. W wyniku wyborów przeprowadzonych wśród wielkopolskich Wszechpolaków na funkcję Prezesa wybrano dotychczasowego Prezesa naszego Okręgu, kol. Jakuba.

W jednym z najważniejszych dni dla naszego Okręgu w tym roku uczestniczyli liczni goście, przyjaciele naszej Organizacji, w tym gen. Jan Podhorski, weteran Powstania Warszawskiego, Wszechpolak, żołnierz NSZ, któremu wręczono symboliczną przypinkę ze Szczerbcem z okazji jego 75. rocznicy przyłączenia się do Młodzieży Wszechpolskiej. W stosunku do roku poprzedniego nasze struktury mocno się ustabilizowały, zyskaliśmy wielu nowych członków i kandydatów, a także rozpoczęliśmy wiele projektów i akcji, o których wkrótce się dowiecie.

Naszą drogą Nacjonalizm!

http://dolacz.mw.org.pl/

Check Also

Poznań: Wszechpolacy z Poznania pomagają osobom starszym w trakcie epidemii

POMAGAMY! W dobie szalejącego wirusa wzmagamy naszą aktywność społeczną. Nasi działacze pomagają osobom starszym ze …