Home / Pomorskie / Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II wojny światowej.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Tczewa oddali hołd stawiając się w miejscu, w którym bomby spadły jeszcze przed strzałami na Westerplatte. Dokładnie o 4:34 odpalone zostały race i rozległy się okrzyki: ,,Cześć i chwała Obrońcom Tczewa”.

Natomiast kilka minut później Wszechpolacy obecni wraz z tłumem ludzi o 4:45 oddali hołd Obrońcom Westerplatte, którzy 80 lat temu przez 7 dni pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego (w dniach 2-7 września dowodzenie sprawował zastępca kpt. Franciszek Dąbrowski) bronili się w osamotnieniu przed atakami wojsk niemieckich z lądu, powietrza i morza.

Na obchodach na Westerplatte nie zabrakło też działaczy KOD z Mateuszem Kijowskim na czele, którzy to w sposób haniebny zachowywali się na uroczystościach rocznicowych. Oni przy wymienianiu polityków z PiS udawali, że kaszlą, a gdy wymieniali ich ulubionych polityków, to klaszczeli z okrzykiem: “Brawo!”.

Check Also

Tczew: Obchody 101 rocznicy wyzwolenia Tczewa przez Błękitną Armię

W sobotę 30 stycznia działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Tczewa uczcili  101 rocznicę wyzwolenia miasta przez …