Home / Pomorskie / Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II wojny światowej.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Tczewa oddali hołd stawiając się w miejscu, w którym bomby spadły jeszcze przed strzałami na Westerplatte. Dokładnie o 4:34 odpalone zostały race i rozległy się okrzyki: ,,Cześć i chwała Obrońcom Tczewa”.

Natomiast kilka minut później Wszechpolacy obecni wraz z tłumem ludzi o 4:45 oddali hołd Obrońcom Westerplatte, którzy 80 lat temu przez 7 dni pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego (w dniach 2-7 września dowodzenie sprawował zastępca kpt. Franciszek Dąbrowski) bronili się w osamotnieniu przed atakami wojsk niemieckich z lądu, powietrza i morza.

Na obchodach na Westerplatte nie zabrakło też działaczy KOD z Mateuszem Kijowskim na czele, którzy to w sposób haniebny zachowywali się na uroczystościach rocznicowych. Oni przy wymienianiu polityków z PiS udawali, że kaszlą, a gdy wymieniali ich ulubionych polityków, to klaszczeli z okrzykiem: “Brawo!”.

Check Also

Gdynia: Wszechpolacy upamiętnili Obrońców Wybrzeża

1 września Wszechpolacy z Gdyni odwiedzili cmentarz Obrońców Wybrzeża na Redłowie, aby uczcić pamięć Żołnierzy …