Home / Wielkopolskie / Piła: Wszechpolacy uczcili rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe

Piła: Wszechpolacy uczcili rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe

14 sierpnia 1941 śmiercią męczeńską zginął ojciec Maksymilian Kolbe, wyjątkowa postać polskiego kościoła.
Ojciec Kolbe w niemieckim obozie koncentracyjny oddał swoje życie za współwięźnia, który dzięki temu heroicznemu czynowi był w stanie przeżyć okrucieństwa obozów.

W naszym mieście przy końcu ulicy jego imienia znajduje się pamiątkowy krzyż oraz figura, gdzie rok rocznie gromadzą się wierni. Nasi działacze przy owym krzyżu zapalili znicz oraz pomodlili się do Ojca Kolbe, którego nasza organizacja obrała za swojego patrona. Zachęcamy aby w swojej codziennej modlitwie pamiętać o tym męczenniku II wojny światowej.

“Święty Ojcze Maksymilianie, który dla Ewangelii nie szczędziłeś sił i trudu, aż do całkowitej ofiary z siebie, prosimy, abyś swoim wstawiennictwem wspomagał nas w codziennej pracy, tak byśmy mogli ze spokojnym sercem przed Bogiem zdać kiedyś sprawę z dochowania dziedzictwa, które na nas, jako katolikach i Polakach spoczęło. Wypraszaj nam siły i odwagę do życia zgodnego z Prawem Bożym i czynnego zaangażowania w sprawy Narodu, a przez to pomóż nam budować nasz kraj zgodnie z wszechpolskim duchem i naukami naszej Świętej Wiary, aby był on prawdziwie Polską Wielką i Katolicką. Uproś nam, abyśmy niestrudzenie dawali świadectwo wiary i miłości, i mogli dojść razem z Tobą do błogosławionego oglądania Boga w świetle chwały. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen”

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy zorganizowali kontrmanifestację do tzw. parady równości

Wczoraj, na rynku w Gnieźnie, działacze lewicy zorganizowali manifestację, której celem przewodnim była publiczna manipulacja …