Home / Wielkopolskie / Gniezno: Wszechpolak z Gniezna wziął udział w pierwszym Marszu Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu

Gniezno: Wszechpolak z Gniezna wziął udział w pierwszym Marszu Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu

Wczoraj przedstawiciel naszego koła wziął udział w pierwszym Marszu Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu, połączonym z uroczystościami upamiętniającymi 78. rocznicę męczeńskiej śmierci św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.

Na obchody przyjechało kilka tysięcy Polaków z całego kraju i zagranicy. Sam marsz rozpoczął się w Zespole Szkół Salezjańskich tuż przy oświęcimskim rynku. Stamtąd uczestnicy wyruszyli na Mszę Świętą odprawioną przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, która rozpoczęła się o godzinie 10:30 w obozie koncentracyjnym Auschwitz dokładnie pod budynkiem w którym zmarł św. o. Maksymilian Kolbe. Mimo deszczowej pogody, Eucharystia zgromadziła tłumy wiernych. Po mszy złożono kwiaty pod ścianą straceń oraz oddano hołd św. o. Maksymilianowi w celi w której dokonał swej męczeńskiej śmierci.
Po uroczystościach uczestnicy marszu wyruszyli do Ogrodów Salezjańskich w których odbyły się okolicznościowe występy artystyczne. O godzinie 21 został odmówiony Apel Jasnogórski po którym rozpoczęło się całonocne czuwanie modlitewne w intencji wszystkich ofiar niemieckich zbrodni.

Organizatorem marszu był publicysta Witold Gadomski, wydarzenie będzie się odbywać cyklicznie.

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy zorganizowali kontrmanifestację do tzw. parady równości

Wczoraj, na rynku w Gnieźnie, działacze lewicy zorganizowali manifestację, której celem przewodnim była publiczna manipulacja …