Home / Wielkopolskie / Wielkopolska: Wszechpolacy z Gniezna przeprowadzili akcję informacyjną na temat problemu imigracji w Polsce

Wielkopolska: Wszechpolacy z Gniezna przeprowadzili akcję informacyjną na temat problemu imigracji w Polsce

Wczoraj w sąsiednim mieście przeprowadziliśmy akcję informacyjną na temat problemu imigracji w Polsce.

Dlaczego imigracja jest problemem?

W Polsce legalnie zatrudnionych jest ok. 425 tys. Ukraińców, a ok. 1,5 mln pracuje nielegalnie. Do tego mamy blisko 100 tys. imigrantów z innych krajów, głównie azjatyckich, część z nich jest muzułmanami.
W samym 2017 roku wydano 683 tys. pozwoleń na pracę dla imigrantów zarobkowych, a to oznacza, że w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej, Polska przyjmuje najwięcej imigrantów.

W Polsce brakuje rąk do pracy i żeby gospodarka mogła się rozwijać trzeba ten problem rozwiązać.
Rząd naszego kraju, mógłby podnieść płace tak, żeby zachęcić Polaków do pozostania w kraju, a tych co wyjechali, zachęcić do powrotu.
Niestety woli sprowadzać imigrantów, którzy, póki co, mają mniejsze wymagania niż rodacy i ułatwiać im życie, poprzez m.in. ulgi podatkowe, zgody na trwały pobyt i sprowadzanie rodzin, ułatwienia przy rekrutacji na studia.
Co gorsza zamiast skłonić ich do nauki języka polskiego, wprowadza się już w niektórych szkołach i komunikacji miejskiej język ukraiński, przez co obcokrajowcy nie czują potrzeby asymilacji i tworzą enklawy.

Jest to polityka antynarodowa, co widać na przykładzie m.in. Francji i Niemiec, które kilkadziesiąt lat temu miały taką samą sytuację i obrały taką samą strategię, jaką u nas stosuje PiS obecnie.

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy wzięli udział w zbiórce artykułów pierwszej pomocy dla pracowników służb medycznych.

Jak na razie sytuacja w Gnieźnieńskich szpitalach jest pod kontrolą, ale pracownicy służby zdrowia już …