Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Lublin: Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej
Home / Lubelskie / Lublin: Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej

Lublin: Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej

Tzw. krwawa niedziela to wydarzenie z 11 lipca 1943 roku, kiedy ukraińscy szowiniści bestialsko wymordowali polską ludność z blisko 90 miejscowości.
W 76. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń w Lublinie odbyły się uroczystości, w których nasze struktury wzięły udział. Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się pod Pomnikiem Ofiar Wołynia, odsłoniętym dokładnie rok temu. Po przywitaniu delegatów reprezentujących wiele organizacji patriotycznych złożone zostały kwiaty.
Delegacja naszego Koła, z Prezesem na czele, poza złożeniem kwiatów wystawiła też wartę honorową.
Po części odbywającej się pod pomnikiem obchody przeniosły się na Uniwersytet, gdzie odbyła się część merytoryczna, składająca się z wykładów i dyskusji. Zaprezentowano również wystawę poświęconą biskupowi Chomyszynowi.

Check Also

Lublin: Odwiedziny u płk. Mariana Pawełczaka ps. Morwa

W środę 22 lipca działacze lubelskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej odwiedzili pułkownika Mariana Pawełczaka ps. Morwa, …