Home / Lubuskie / Zielona Góra: Piknik „Sport to zdrowie”

Zielona Góra: Piknik „Sport to zdrowie”

Pierwszego czerwca zielonogórscy Wszechpolacy razem ze stowarzyszeniem Rota Rzeczypospolitej zorganizowali piknik promujący sport wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

Organizatorzy pikniku wystąpili do miasta o dofinansowanie pikniku, niestety włodarze Zielonej Góry woleli w dzień dziecka objąć swoim patronatem, odbywający w tym samym czasie, marsz dewiantów. Pieniądze na wydarzenie ostatecznie udało się zebrać dzięki zbiórce internetowej, którą wsparli m.in. Zofia Klepacka, Witold Gadowski i Marcin Różalski. Razem udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych.

Piknik rozpoczął się o godzinie 11:00. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji takich jak dmuchane zamki, trampoliny. Każdemu dziecku był zapewniony także darmowy catering.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznania się z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi w naszym mieście jak choćby strzelectwo, kick-boxing, rugby czy speedrower. Nie zabrakło również piłkarzy KSF, którzy kilka dni wcześniej zapewnili sobie awans do 3 ligi oraz idoli każdego młodego zielonogórzanina – żużlowców na czele z kapitanem Piotrem Protasiewiczem i legendą Falubazu Andrzejem Huszczą.

Na miejscu byli również kibiców Falubazu, którzy razem z dziećmi malowała oprawę z wizerunkiem myszki miki. Efekt ich pracy można było zobaczyć dzień później na sektorze rodzinnym w trakcie meczu z Włókniarzem Częstochowa.

Cała impreza trwała do godziny 14:00. W ciągu trzech godzin trwania zgromadziła kilka tysięcy mieszkańców miasta, którzy przybywali całymi rodzinami. Kto wie, może podczas pikniku udało się wszczepić gen sportowca w przyszłego mistrza. Pewnym natomiast jest, że uczestnictwo w pikniku oszczędziło dzieciom oglądanie, idącej w tym czasie ulicami pod patronatem prezydenta Janusza Kubickiego parady dziwaków.

Check Also

Lubuskie: Zjazd Wyborczy Okręgu Lubuskiego Młodzieży Wszechpolskiej

W sobotę, ósmego czerwca w Zielonej Gorze, odbył się Zjazd Wyborczy Okręgu Lubuskiego Młodzieży Wszechpolskiej. …