Home / Wydarzenia / Wielkopolska: Wszechpolacy z Wielkopolski udali się na pielgrzymkę do Wschowy

Wielkopolska: Wszechpolacy z Wielkopolski udali się na pielgrzymkę do Wschowy

W sobotę 22 czerwca 2019 aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej z Poznania, Kalisza, Gniezna, Konina i Ostrowa Wielkopolskiego udali się na jednodniowy wyjazd na Pielgrzymkę do Wschowy w woj. lubuskim.

Dzień pełen wydarzeń rozpoczął się wypadem na łono natury, gdzie Wszechpolacy korzystając z uroków pięknej polskiej przyrody wysłuchali referatów kol. Piotra i kol. Anny dotyczące duchowości franciszkańskiej, a także przełożenie jej na działalność społeczną i formacje chrześcijańską oraz krzywych obrazów Boga propagowanych we współczesnym świecie. Następnie Wszechpolacy udali się do Wschowy, gdzie zwiedzili starówkę i klasztor o. Franciszkanów. Ostatnim punktem Pielgrzymki było uczestnictwo we Mszy Świętej w Kościele o. Franciszkanów we Wschowej. Aktywizm społeczny, formacja intelektualna i duchowa to filary bycia Wszechpolakiem, ten ostatni wymiar nadaje ton pozostałym!

Wschowa to piękne miasteczko przez wieki należące do Państwa Polskiego. Po II Rozbiorze Rzeczpospolitej weszła w skład Państwa Pruskiego. Po II wojnie światowej miasto znalazło się w granicach PRL, dokąd przybyło wielu Kresowian.

Check Also

Kampania Społeczna Kocham Polskę w Krakowie

14 lutego, jak co roku, działacze MW Kraków wzięli udział w Kampanii Społecznej Kocham Polskę …