Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Opole: premiera filmu "Rewolucja totalnej wolności"
Home / Opolskie / Opole: premiera filmu “Rewolucja totalnej wolności”

Opole: premiera filmu “Rewolucja totalnej wolności”

    30 maja, opolskie koło Młodzieży Wszechpolskiej we współpracy z Instytutem im. Piotra Skargi zorganizowało premierę filmu “Rewolucja totalnej wolności”. Swoją obecnością zaszczycił widzów reżyser filmu Jarosław Mańka. Emisja odbyła się na Uniwersytecie Opolskim, dzięki uprzejmości Wszechnicy Solidarności. 

Opis filmu:

   Opowiada o korzeniach i przebiegu rewolucji antykulturowej, która dokonała się w Stanach Zjednoczonych i Europie zachodniej w latach 50 i 60 XX wieku. Twórcy filmu przybliżają nam m.in. historię protestów studenckich, które odbywały się w wielu krajach na całym świecie. Szczególnie głośnym echem odbiły się te, które miały miejsce we Francji. Demonstracja zorganizowana przez studentów na paryskiej Sorbonie zainicjowała cały szereg wydarzeń, który doprowadził do ogólnokrajowych rozruchów. Zbuntowana młodzież ścierała się z policją. Do strajkujących dołączali wszelkiej maści robotnicy. Protesty skierowane był przeciwko rządom konserwatystów i tradycjonalistycznej wizji społeczeństwa. Młodzi byli zafascynowani marksistowską ideologią.

 

 

Check Also

Opole: Kontra do pikiety opolskiego środowiska LGBT

Wraz z końcem maja stowarzyszenie Tęczowe Opole zorganizowało pikietę, podczas której jego członkowie próbowali w …