Home / Lubuskie / Lubuskie: Wszcechpolacy wzięli udział w Marszu dla Życia i Rodziny

Lubuskie: Wszcechpolacy wzięli udział w Marszu dla Życia i Rodziny

Dziewiątego czerwca odbyły się trzy Marsze dla Życia i Rodziny w naszym województwie, na dwóch z nich byli obecni lubuscy Wszechpolacy.

Gorzowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej włączyło się czynnie w przygotowania do wydarzenia jako współorganizator. I Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wielkopolskim poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbe. Następnie ulicami miasta przeszło około 3000 mieszkańców manifestujących swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Na Placu Jana Pawła II, w miejscu zakończenia przemarszu, na zgromadzonych czekało wiele atrakcji takich jak: dmuchane zamki, strefa gastronomiczna, gry i zabawy z nagrodami dla dzieci, kurs pierwszej pomocy, bezpłatne badanie słuchu, koncerty Scholi San Damiano i zespołu Nowonarodzeni oraz wiele, wiele innych. Był to największy marsz w naszym regionie.

Kilkuosobowa delegacja Wszechpolaków wzięła także udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się w Zielonej Górze. Całe wydarzenie poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Następnie pochód przeszedł deptakiem pod ratusz, gdzie zakończył się w asyście orkiestry miejskiej. W całym wydarzeniu brało udział kilkaset osób.

Check Also

Zielona Góra: Piknik „Sport to zdrowie”

Pierwszego czerwca zielonogórscy Wszechpolacy razem ze stowarzyszeniem Rota Rzeczypospolitej zorganizowali piknik promujący sport wśród najmłodszych …