Home / Lubelskie / Lublin: Konferencja prasowa z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

Lublin: Konferencja prasowa z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

Już od 13 lat, 14 czerwca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Święto to zostało uchwalone 8 czerwca 2006 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 66. rocznicę przybycia pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz.
Z tej okazji lubelscy Wszechpolacy zorganizowali konferencje prasową przed Bramą Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Celem spotkania było przypomnienie o wyłącznej odpowiedzialności Niemców za ofiary obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Wszechpolacy poruszyli stale obecny problem używania w przestrzeni publicznej – głównie za granicą – sformułowań „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy śmierci” oraz upamiętnili tych, którzy ponieśli śmierć w niemieckich obozach koncentracyjnych.
„To Niemcy, które są spadkobiercami III Rzeszy są odpowiedzialne za miliony ofiar, które oddały swoje życie między innymi w takich obozach jak tu za nami, na Majdanku, i wielu innych miejscach, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie” – mówi przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej.

Check Also

Lublin: Happening 13 grudnia

13 grudnia 2019 roku w Lublinie na Placu Litewskim zorganizowany został happening, będący odpowiedzią na …