Home / Wydarzenia / Wszechpolacy apelują o konsumencki patriotyzm. “Kupuj Polskie” 2019

Wszechpolacy apelują o konsumencki patriotyzm. “Kupuj Polskie” 2019

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju, po raz kolejny zaangażowali się w kampanię społeczną “Kupuj polskie”, promującą patriotyzm konsumencki.  

 
Czym dokładnie jest patriotyzm gospodarczy? Szukając jego definicji, na pewno natkniemy się na odwołania do codziennych konsumenckich wyborów. Świadomość ich wpływu na całą wspólnotę, z którą się identyfikujemy. Poprzez codzienne decyzje każdy konsument może wspierać polski rynek we własnym zakresie. Badania ankietowe wskazują, że rodzime pochodzenie produktu jest istotne dla 46% Polaków i pośród kryteriów selekcji produktów ustępuje tylko cenie i jakości.  
 
Akcja ma pokazać konsumentom, że nasze towary nie ustępują jakością zagranicznym, a kupno produktów polskich wspiera rodzimych producentów. Warto zaznaczyć, że patriotyzm konsumencki jest czymś normalnym w większości krajów. Niestety, od lat 90. wmawia się nam, Polakom, że Polska nie musi niczego produkować. Przez kłamliwą propagandę staliśmy się gospodarką podwykonawczą, a nasz przemysł został wyprzedany i rozmontowany. Ponadto, wiele towarów mogłoby być wyprodukowanych w kraju, a nie sprowadzanych z zagranicy.  
 
Mamy nadzieję, że plakaty oraz ulotki zachęcą klientów do wsparcia polskiej gospodarki podczas świątecznych zakupów i nie tylko.
 

Check Also

Gdynia: Ulicami miasta przeszedł marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku, 1 marca setki patriotów, kibiców oraz nacjonalistów przemaszerowało ulicami Gdyni, by wspólnie …