Home / Wielkopolskie / Piła: Wszechpolacy mówią nie bezprawnym roszczeniom!

Piła: Wszechpolacy mówią nie bezprawnym roszczeniom!

Od kilku miesięcy w przestrzeni medialnej w Polsce pojawia się problem ustawy 447, która została uchwalona w Kongresie mimo protestów amerykańskiej Polonii. Politycy oraz dziennikarze związani z PiSem bagatelizują problem, a ludzi sprzeciwiajacych się ustawie nazywają “agentami kremla”.

Kilkanaście dni temu na ulicach Warszawy odbyła się 20-tysięczna manifestacja, w trakcie której protestowano przeciwko ww. ustawie. Na wydarzeniu byli obecni również przedstawiciele naszego miasta. My, jako Młodzież Wszechpolska, na ulicach Piły wywiesiliśmy transparent, który przekazał nasz sprzeciw i brak zgody na wypłatę tzw. mienia bezspadkowego.

Według Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego, majątek utracony przez Żydów w Polsce na skutek Holocaustu wyceniono na ok. 300 mld dolarów. Dla porównania skali roszczeń należy dodać, że organizacje żydowskie oraz osoby fizyczne pochodzenia żydowskiego otrzymały dotąd od Niemiec odszkodowanie w wysokości 100 miliardów dolarów, jako zadośćuczynienie za wszystkie ludzkie i materialne straty poniesione przez europejskich Żydów, w wyniku ludobójczej polityki niemieckiej i zniszczenia mienia żydowskiego. Polska była pierwszą ofiarą II Wojny Światowej i nie ma naszej zgody na fałszowanie historii i czynienia z naszego narodu jednego ze sprawców holokaustu! Nie dla roszczeń!

Check Also

Poznań: Wszechpolacy z Poznania pomagają osobom starszym w trakcie epidemii

POMAGAMY! W dobie szalejącego wirusa wzmagamy naszą aktywność społeczną. Nasi działacze pomagają osobom starszym ze …