Home / Wydarzenia / „Parada Równości” wyrzucona z głównej ulicy Łodzi

„Parada Równości” wyrzucona z głównej ulicy Łodzi

27 kwietnia ulicami Łodzi przeszła kolejna IX edycja Marszu Równości.
Rozpoczęcie miało miejsce przed Halą Sportową przy al. Politechniki. 
Dlaczego marsz nie przeszedł Piotrkowską? Bo na tej ewentualnej trasie środowiska narodowe (Młodzież Wszechpolska – Ruch Narodowy) zgłosiły 62 kontrmanifestacje
Na Piotrkowskiej obył też się „Marsz Normalności”.

Wśród zaproszonych gości przemawiał min. Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski, który objął paradę patronatem. Wyrażał min. poparcie dla „małżeństw jednopłciowych”, mówił o „tęczowej, nie narodowej” Łodzi.
Prezydent Hanna Zdanowska, mimo podobnego gestu jednak się nie pojawiła. Czy to spóźniona refleksja?

Na placu przed halą pojawiła się również licząca około 20 osób grupa obrońców życia oraz działaczy ze środowisk patriotycznych. Wyposażeni w banery ostrzegali przed deprawacją dzieci, seksualną edukacją wg. standardów WHO oraz wyrażali dezaprobatę dla manifestowania zachowań homoseksualnych. 


Pikieta została odgrodzona szczelnym kordonem Policji, której było chyba więcej jak uczestników marszu, szacowanych przez samą „GW” na 200. Zważywszy, że większość to byli przyjezdni z innych miast, stanowi bardzo mizerny wynik.


Jak uszczypliwie stwierdził Prezes Ruchu Narodowego w naszym województwie Rafał Gierowski, policja skutecznie zabezpieczała „nasze tyły”. 


Przyjrzyjmy się jednak ideałom, które nieśli na sztandarach manifestujący poparcie dla środowisk LGBT. Pomijam wypaczony obraz polskiego orła umieszczony na tęczowym tle, choć i on nawiązuje do jednego ze skandowanych zawołań: Łódź tęczowa – nie narodowa. To ja się pytam, do jakiego narodu należą min. Pan Marcin Gołaszewski, Tomasz Trela, Cezary Grabarczyk, Pan Marcin Hencz, Pani Małgorzata Moskwa-Wodnicka? 


Czy „tolerancja” wobec inności zwalnia nas z bycia Polakami? Co złego jest w poszanowaniu biało-czerwonych barw, tradycji i kultury Polski?

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …