Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Lubuskie: Wszechpolacy pożegnali por. Bogusława Orłowskiego
Home / Lubuskie / Lubuskie: Wszechpolacy pożegnali por. Bogusława Orłowskiego

Lubuskie: Wszechpolacy pożegnali por. Bogusława Orłowskiego

Dziewiątego maja, delegacja zielonogórskich Wszechpolaków uczestniczyła w ceremonii pogrzebowej porucznika Bogusława Orłowskiego pseudonim „Orzełek”, uczestnika młodzieżowej konspiracji antykomunistycznej, działacza organizacji „Orle Gniazdo”, represjonowanego przez Urząd Bezpieczeństwa.

Pochówek zaczął się od Mszy Świętej w Międzylesiu. Następnie zgromadzeni udali się na cmentarz w Świebodzinie, gdzie przy honorowej asyście wojskowej i pocztów sztandarowych porucznik został złożony do grobu.

Bogusław Orłowski często gościł na wydarzeniach organizowanych przez zielonogórskie koło Młodzieży Wszechpolskiej. Wielokrotnie brał udział m.in w zielonogórskich Marszach Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniami porucznika Bogusława Orłowskiego, który był gościem na jednym ze spotkań z żołnierzami wyklętymi z naszego regionu.

Link do nagrania ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=YrQ5FE8uaCU

Cześć jego pamięci!

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …