Home / Wydarzenia / VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę

VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę

W sobotę, trzydziestego marca, odbyła się VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej.

Pielgrzymka zaczęła się od apelu na błoniach klasztoru, skąd zwartym szykiem uczestnicy udali się na Mszę Świętą do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas homilii celebrans Mszy, ks. Henryk Grządko, podziękował całemu środowisku narodowemu za codzienną pracę dla narodu oraz wezwał do czynienia dobra i przeciwstawiania się złu w życiu publicznym.

O godzinie osiemnastej uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się w auli o. Kordeckiego na konferencji. Do zgromadzonych przemawiali liderzy środowisk narodowych, wśród nich m.in. prezes Młodzieży Wszechpolskiej kol. Ziemowit Przebitkowski, który nawoływał do większego zaangażowania w walkę o naszą tożsamość i wiarę, przestrzegając jak szybko tę walkę przegrały narody Europy Zachodniej. Wśród prelegentów byli także przedstawiciele organizacji angażujących się w ochronę życia nienarodzonego. Na auli odbyło się także zaprzysiężenie nowych członków Młodzieży Wszechpolskiej, której szeregi zasiliło kilkudziesięciu nowych pełnoprawnych działaczy.

Po konferencji uczestnicy udali się na Apel Jasnogórski, po którym w kolumnie marszowej z pochodniami i flagami przeszli na błonia klasztoru. W tym roku szczególna uwaga została poświęcona błogosławionej piątce z Poznania. Ich wizerunek został przedstawiony na oprawie tegorocznej pielgrzymki.

Check Also

VII marsz dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej

16 czerwca 2019 roku po raz siódmy ulicami Rawy Mazowieckiej przeszedł marsz dla Życia i …