Home / Wielkopolskie / Poznań: Kupuj Polskie

Poznań: Kupuj Polskie

W związku ze Świętami Wielkanocnymi, jako Młodzież Wszechpolska zorganizowaliśmy 17.04.2019 akcję „Kupuj Polskie”. Celem akcji jest promowanie patriotyzmu konsumenckiego, który jest ogromnym wsparciem i szansą na rozwój polskiej gospodarki.

Czym dokładnie jest patriotyzm gospodarczy? Szukając jego definicji, na pewno natkniemy się na odwołania do codziennych konsumenckich wyborów. Świadomość ich wpływu na całą wspólnotę, z którą się identyfikujemy. Jest podstawą tej idei. Poprzez codzienne decyzje każdy konsument może wspierać polski rynek we własnym zakresie. Badania ankietowe wskazują, że rodzime pochodzenie produktu jest istotne dla 46% Polaków i pośród kryteriów selekcji produktów ustępuje tylko cenie i jakości.

Co warte podkreślenia, w ciągu roku grupa respondentów kierujących się tym kryterium w codziennych zakupach zwiększyła się aż o 13 punktów procentowych. Aby ułatwić znalezienie miejsc, w których możemy kupić polskie produkty w Poznaniu rozdaliśmy właścicielom sklepów plakaty promujące kampanię „Kupuj Polskie”. Na ulicy Półwiejskiej kolportowaliśmy też ulotki informujące o istocie patriotyzmu gospodarczego. Termin akcji nie jest przypadkowy.

Mamy nadzieję, że plakaty oraz ulotki zachęcą klientów do wsparcia polskiej gospodarki podczas świątecznych zakupów i nie tylko.

Check Also

Kalisz: Wszechpolacy sprzątają groby i pomniki na Cmentarzu Katolickim

Sobotnie popołudnie kaliscy Wszechpolacy spędzili na sprzątaniu grobów i pomników na Cmentarzu Katolickim. Zbliża się …