Home / Wielkopolskie / Piła: Wszechpolacy na Kresach

Piła: Wszechpolacy na Kresach

Dzięki stałej współpracy z Pilskimi Patriotami, nasi działacze mieli ten zaszczyt wziąć udział w kolejnym wyjeździe na Kresy. Przez kilka dni naszego pobytu na Litwie odwiedziliśmy wiele miejsc Pamięci Narodowej, gdzie zapaliliśmy znicze.

Polacy z Małej Polski ugościli nas po królewsku. Dziękujemy! Naszym głównym celem było jednak przekazanie darów, zebranych w całej Wielkopolsce, naszym Rodakom mieszkającym w rejonie Solecznikowskim. Paczki z regionu trafiły do Szkoły Podstawowej w Mościszkach i Wspólnoty Miłosierdzia Bożego. Wiele wzruszeń oraz doświadczeń dostarczyło nam przekazanie paczek Polakom mieszkającym w okolicy Dziewieniszek oraz w rejonie Koniuch. Kto nie był na Wileńszczyźnie nigdy nie poczuje swoistego uroku tych ziem. Gdy raz już tam pojedziesz na pewno będziesz chciał odwiedzić tę przesiąknięte Polskością ziemię. Mieliśmy okazję zwiedzić również Wilno, gdzie pokłoniliśmy się Matce Boskiej Ostrobramskiej oraz nawiedziliśmy Cmentarz Na Rossie.

Przez cały okres naszego pobytu naładowaliśmy się duchowo do całorocznej pracy na rzecz naszej Ojczyzny. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy wspierają nasze zbiórki. To dzięki nawet najmniejszej ofierze takie wyjazdy są możliwe.

Bóg zapałać.

Check Also

Poznań: Manifestacja przeciwko prześladowaniu Polaków na Białorusi

Nie milkną echa represji skierowanych przeciwko naszym rodakom na Białorusi. Na podstawie abstrakcyjnych zarzutów aresztowana …