Home / Lubelskie / Lublin: Kampania Kupuj Polskie

Lublin: Kampania Kupuj Polskie

Okres przedświąteczny, czyli czas wzmożonych zakupów, jest odpowiedni, by przypomnieć, jak ważne jest wspieranie rodzimej gospodarki. W zeszłą niedzielę Młodzież Wszechpolska Lublin przeprowadziła akcję „Kupuj Polskie Produkty”. Naszych działaczy można było spotkać w okolicach centrum handlowego Vivo! Lublin, gdzie rozdawali przechodniom ulotki oraz przedstawiali plakaty zachęcające do wyboru polskich towarów.
Celem akcji była promocja tzw. „patriotyzmu konsumenckiego”, czyli zachęcanie naszego społeczeństwa do kupowania rodzimych produktów, szczególnie w polskich sklepach oraz promowanie rodzimego przemysłu, a przede wszystkim polskiej żywności, która często jest lepszej jakości niż wyroby zagraniczne. Nasza kampania ma za zadanie zwrócić uwagę Polaków na to, że podejmowane codziennie małe decyzje konsumenckie mają ogromne znaczenie gospodarcze. Akcja została odebrana bardzo pozytywnie, cieszyła się zainteresowaniem przechodniów, o czym świadczy mnogość zadawanych pytań.
W najbliższym czasie plakaty dotrą do lokalnych przedsiębiorców, którzy wyrazili zainteresowanie akcją.
Lubelska edycja kampanii jest jedną z wielu prowadzonych w okresie przedświątecznym przez naszą organizację w całej Polsce.

Check Also

Lublin: rocznica podpisania traktatu wersalskiego

28 czerwca to bardzo ważna data. W 1919 roku tego dnia Roman Dmowski i Jan …