Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Wrocław: Protest przeciwko tablicy upamiętniającej Szeptyckiego
Home / Dolnośląskie / Wrocław: Protest przeciwko tablicy upamiętniającej Szeptyckiego

Wrocław: Protest przeciwko tablicy upamiętniającej Szeptyckiego

W piątek 8 marca o godzinie 18:00 na Placu Uniwersyteckim we Wrocławiu, pod gmachem głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się pikieta współorganizowana przez Młodzież Wszechpolską – kolejna już z serii pikiet organizowanych w ramach sprzeciwu wobec tablicy upamiętniającej greckokatolickiego metropolitę lwowskiego, abpa Andreja Szeptyckiego, hitlerowskiego kolaboranta.

Wiemy jaką rolę odegrał abp. Andrzej Szeptycki w okresie największego nasilenia mordów na Polakach. Nie stanął on w obronie ofiar, choć posiadał ku temu władzę i środki. Zamiast bronić mordowanych i prześladowanych Polaków, on swoją postawą i działaniami podsycał bardziej nastroje wśród wiernych podległych jego jurysdykcji, jako grekokatolickiego metropolity lwowskiego i zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego. Swoimi decyzjami i działaniami, takimi jak wiernopoddańcze listy do Hitlera, delegowanie grekokatolickich kapelanów do ukraińskiej dywizji SS-Galizien, modły i publiczne nabożeństwa w intencji zwycięskiej armii niemieckiej postawił się w jednym rzędzie ze zbrodniarzami z OUN i UPA. Pozostał głuchy na list rzymskokatolickich biskupów, w którym zwracali się do niego o powstrzymanie rozlewu krwi.

Check Also

Pomorze: Wszechpolacy rozdają ulotki z słowami Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali wczoraj w kościołach na Pomorzu ulotki z cytatami Prymasa Tysiąclecia. Z …