Home / Wydarzenia / Rzeszów: VIII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rzeszów: VIII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 w Rzeszowie odbył się największy na Podkarpaciu, marsz poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Zorganizowaliśmy go wspólnie z Narodowym Rzeszowem i Jednostką Strzelecką “Strzelec”.

VIII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jest szczególnie ważny ze względu na pamięć historyczną. Żołnierze wyklęci zostali skazani na zapomnienie. Byli podstępnie chwytani, bestialsko torturowani, a na końcu mordowani.Wielu z nich do tej pory nie ma swoich miejsc pochówku, które im się należą jako ludziom walczącym o Wolną Polskę. 

Niech nasza pamięć będzie wyrazem wdzięczności za ich wielką ofiarę, którą złożyli w tej nierównej walce.
Pamiętając o naszych Bohaterach jedynie w dniu ich święta nie spełniamy naszego podstawowego obowiązku, dlatego jak najczęściej zgłębiajmy wiedzę na ich temat i przekazujmy ją innym. Podczas przemówień padły stwierdzenia, że dziś, gdy obchodzone jest święto upamiętniające Wyklętych nie powinniśmy poprzestawać na pójściu tylko 1 marca w marszu. Każdy Polak powinien żyć na co dzień ideałami, za jakie Żołnierze Wyklęci oddawali życie, bo walka o dobro Ojczyzny toczy się cały czas.

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …