Home / Wydarzenia / Lubelszczyzna : Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Lubelszczyzna : Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca, w rocznicę wykonania wyroku śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z tej okazji na Lubelszczyźnie zorganizowano szereg inicjatyw, w których działacze Młodzieży Wszechpolskiej wzięli czynny udział. Odwiedziliśmy i uporządkowaliśmy groby żołnierzy wyklętych spoczywających w Chełmie. Zaangażowaliśmy się w Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego Młodzież Wszechpolska – Okręg Lubelski była jednym ze współorganizatorów. Przemaszerowaliśmy z Placu Litewskiego na Plac Zamkowy, gdzie mogliśmy wysłuchać wielu przemówień. Jednym z mówców był Prezes Okręgu Lubelskiego Młodzieży Wszechpolskiej, kol. Maciej, który podkreślił zasadność kultywowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Wzięliśmy też czynny udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie. Nasi działacze uczestniczyli także w Biegu Tropem Wilczym, który został zorganizowany w Lublinie. Poza tym byliśmy na koncertach pana Andrzeja Kołakowskiego oraz zespołu Forteca, które zostały zorganizowane na cześć żołnierzy wyklętych. Jeżeli my nie zadbamy o pamięć o naszych bohaterach, to nikt nie zrobi tego za nas. 

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …