Home / Lubelskie / Łuków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Łuków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu dzisiejszym, 01.03.2019r. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej Koło Łuków wraz z sekretarzem Okręgu Lubelskiego wzięli udział w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 od projekcji filmu „Historia Roja” w Kinie Łuków. Następnie wysłuchaliśmy konferencji „Podziemie antykomunistyczne w Polsce”, które wygłosił prof. Rafał Wnuk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Następnie udaliśmy się na Mszę Świętą ofiarowaną za poległych i pomordowanych za wolność i niepodległość Ojczyzny w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Po uroczystej Eucharystii przy Obelisku Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego odśpiewaliśmy Hymn RP, wysłuchaliśmy lekcji historii o żołnierzach podziemia antykomunistycznego i złożyliśmy kwiaty.

Jednocześnie pragniemy zaprosić na dalsze uroczystości, które odbędą się w Parku Miejski dnia 3 marca. Na początek w miejskim szpitalu będzie można od godz. 10:30 oddać krew a od godz. 12 w parku miejskim odbędą się biegi Tropem Wilczym. Serdecznie zapraszamy!

Check Also

Lublin: Wszechpolacy na obchodach 70 rocznicy Cudu Lubelskiego

3 lipca 1949 r. zauważono łzy na obliczu Matki Bożej w katedrze lubelskiej. Mimo ostrożnego …