Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Łuków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Home / Lubelskie / Łuków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Łuków: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu dzisiejszym, 01.03.2019r. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej Koło Łuków wraz z sekretarzem Okręgu Lubelskiego wzięli udział w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 od projekcji filmu „Historia Roja” w Kinie Łuków. Następnie wysłuchaliśmy konferencji „Podziemie antykomunistyczne w Polsce”, które wygłosił prof. Rafał Wnuk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Następnie udaliśmy się na Mszę Świętą ofiarowaną za poległych i pomordowanych za wolność i niepodległość Ojczyzny w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Po uroczystej Eucharystii przy Obelisku Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego odśpiewaliśmy Hymn RP, wysłuchaliśmy lekcji historii o żołnierzach podziemia antykomunistycznego i złożyliśmy kwiaty.

Jednocześnie pragniemy zaprosić na dalsze uroczystości, które odbędą się w Parku Miejski dnia 3 marca. Na początek w miejskim szpitalu będzie można od godz. 10:30 oddać krew a od godz. 12 w parku miejskim odbędą się biegi Tropem Wilczym. Serdecznie zapraszamy!

Check Also

Lublin: Odwiedziny u płk. Mariana Pawełczaka ps. Morwa

W środę 22 lipca działacze lubelskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej odwiedzili pułkownika Mariana Pawełczaka ps. Morwa, …