Home / Wielkopolskie / III Poznański Tydzień Żołnierzy Wyklętych

III Poznański Tydzień Żołnierzy Wyklętych

Ubiegły tydzień obfitował w wydarzenia organizowane przez członków poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej w związku z przypadającym dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W poniedziałek zorganizowaliśmy wykład dr.hab. Waldemara Handke dotyczący naszych lokalnych, wielkopolskich Żołnierzy Wyklętych.Kolejne dwa dni to pokazy filmowe filmu “Powrót” o abp. Baraniaku oraz produkcji “Żelazny” przedstawiającej historię ppor. Edwarda Taraszkiewicza “Żelaznego”. Był on jednym z najdłużej walczących dowódców antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w Polsce. W czwartek naszym gościem był dr. Wojciech Muszyński, który opowiedział zebranym o konspiracyjnej organizacji, jaką było Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. Zwieńczeniem tych wydarzeń był piątkowy apel ku czci Żołnierzy Wyklętych, w którym udział wzięli znamienici goście w osobie m.in. gen. Jana Podhorskiego.

Wydarzenia zostały zrealizowane w celu godnego upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, a także zwiększenia świadomości historycznej wśród mieszkańców.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy zorganizowali kontrmanifestację do tzw. parady równości

Wczoraj, na rynku w Gnieźnie, działacze lewicy zorganizowali manifestację, której celem przewodnim była publiczna manipulacja …