Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Bydgoszcz pamięta o bohaterach
Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoszcz pamięta o bohaterach

Bydgoszcz pamięta o bohaterach

1 marca, wraz z Bydgoscy Patrioci, kibicami Zawiszy i innymi środowiskami narodowymi, byliśmy współorganizatorem bydgoskich obchodów Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Szczególnymi Bohaterami tego dnia było dwóch wielkich bydgoszczan: Jerzy Stober i Marian Olejniczak.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej na budynku, w którym mieścił się w latach 1945-1947 Urząd Bezpieczeństwa. Następnie złożono znicze na grobach ofiar komunistów na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej. Po tym udaliśmy się pod obelisk przy areszcie śledczym na Wałach Jagiellońskich, gdzie złożono kwiaty i znicze oraz odśpiewano partyzanckie piosenki. Kelojno udaliśmy się do kościoła św Andrzeja Boboli, gdzie najpierw przedstawiciel IPN wygłosił prelekcję, a następnie rozpoczęła się Msza Święta w intencji wielkich Polaków. Uczestniczyli w niej przedstawiciele środowisk narodowych oraz inne osoby, dla których pamięć o Żołnierzach Wyklętych nie jest obojętna, a przede wszystkim rodzina jednego z naszych Bohaterów.

Marsz pod obelisk Leszka Białego był pełen pozytywnych emocji, haseł patriotycznych i poczucia jedności uczestników. Obyło się bez przykrych incydentów ze strony osób, którym pamięć o tych wielkich Polakach kłuje w oczy.
Cześć i chwała Bohaterom!

Check Also

Bydgoszcz: zbiórka podpisów

Wczoraj bydgoscy działacze zbierali przy ul. Mostowej podpisy poparcia dla kandydatury kol Krzysztofa Bosaka w …