Home / Wielkopolskie / Piła: Upamiętnienie premiera J. Olszewskiego

Piła: Upamiętnienie premiera J. Olszewskiego

7 lutego odszedł pierwszy polski premier wolnych wyborów, wzór uczciwości i polityka, Pan Jan Olszewski.

Warto wspomnieć, że brał udział w Powstaniu Warszawskim, a w latach PRL-u zaangażowany był w wielu procesach politycznych, między innymi jako oskarżyciel posiłkowy w procesie zabójców księdza Jerzego Popiełuszki. Był też pełnomocnikiem rodziny duchownego.

Nie wszystkie decyzje Pana Premiera były słuszne, lecz trzeba stwierdzić pewien fakt. Przykro, że za wzór dla społeczeństwa stawia się postkomunistę Mazowieckiego, a nie pamięta się o prawdziwych bohaterach. Zachęcamy Pilan do oddania hołdu ś.p. Panu Olszewskiemu
i o zapalenie symbolicznego znicza przy pamiątkowym kamieniu Solidarności w Pile.

Chcielibyśmy przypomnieć słynne przemówienie Pana Olszewskiego : “Ja chciałbym stąd wyjść tylko z jednym osiągnięciem. I jak do tej chwili mam przekonanie, że z nim wychodzę. Chciałbym mianowicie, wtedy kiedy ten gmach opuszczę, kiedy skończy się dla mnie ten – nie ukrywam – strasznie dolegliwy czas, kiedy po ulicach mojego miasta mogę się poruszać tylko samochodem albo w towarzystwie torującej mi drogę i chroniącej mnie od kontaktu z ludźmi eskorty, że wtedy, kiedy się to wreszcie skończy – będę mógł wyjść na ulice tego miasta, wyjść i popatrzeć ludziom w oczy.”

Check Also

Poznań: Wszechpolacy z Poznania pomagają osobom starszym w trakcie epidemii

POMAGAMY! W dobie szalejącego wirusa wzmagamy naszą aktywność społeczną. Nasi działacze pomagają osobom starszym ze …